Koučka stylu radí: Upravená a nalíčená tvář je stejně důležitá, jako oděv

Nedávno jsme vám přinesly zajímavý rozhovor s Koučkou stylu Ludmilou Dufkovou, která se ve svém profesním životě zabývá nejen správným oblékáním a volbám barev, které podtrhnou vaši osobnost, ale také kosmetickému poradenství, díky kterému mohou ženy působit upraveně a harmonicky. A právě o líčení bude řeč v dnešním článku, ve kterém se s námi podělí o své další zkušenosti a tipy!

Během barevné typologie a poradenství se zabýváš i líčením. Jak velké procento z celkového dojmu podle tebe tato část tvoří? Je stejně důležitá, jako to, co máme na sobě, nebo je její význam menší?

Nejdůležitější je oblečení, které nejvíc ovlivňuje náš vzhled. Díky osobním barvám, které nám sluší, můžeme působit přirozeně výrazně, svěže a zářivě. Líčení je potom doplňkem našeho vzhledu. Pokud však neznáme své osobní barvy, a třeba nosíme oblečení, které náš obličej vždy úplně nezvýrazní, dekorativní kosmetikou můžeme tuto výraznost "dohnat".

Žena si líčením může také  dávat péči, lásku a pozornost sama sobě. Může to být její ranní rituál, kdy má čas jenom sama pro sebe. Přidá jí ženskost a radost ze sebe samé. Rozhodně doporučuji líčení u žen, které mají profesi, kde potřebují dobře vypadat a jsou v kontaktu s druhými lidmi (manažerky, podnikatelky, obchodnice apod.). Pokud se tyto ženy nelíčí, působí méně profesionálně. Líčení u těchto žen evokuje to samé, jako u mužů sako, nebo kravata.

Setkáváš se ve své praxi se ženami, které nejsou zvyklé se líčit vůbec? Pokud ano, jak je motivuješ k tomu, aby na tuto část úpravy zevnějšku nezapomínaly?

Ano ve své praxi se potkávám také s ženami, které se nelíčí. Většinou je to z toho důvodu, že nevědí jak. Raději se tedy nelíčí vůbec, ale chtěly by. V těchto případech navrhnu líčení jemné a přirozené, aby si žena zvykla. Jednotlivé kroky jsou velice jednoduché, ale efektivní. Za 5 minut jsou ráno nalíčené, krásné, upravené a svěží.

Když za tebou jako žena přijdu, nebudu zvyklá se líčit, nebo líčidla budu nosit jen příležitostně a úplně minimálně, dokážeš mi během konzultace ukázat, jak to mám správně dělat? Existuje na to nějaký návod?

Jako má klientka bys ode mě návod pro své líčení dostala. Přímo tobě na míru. Základem jsou správně vybrané barvy dekorativní kosmetiky, které ladí s pletí, očima i rty. Beru také v úvahu typ pleti, tvar očí, rtů i celé tváře. Také je důležitý styl ženy, v jakém líčení se cítí dobře, zda v přirozeném, jemném, nebo výraznějším. Většinou jí stačí produkty pro sjednocení pleti, tvářenka, 2-4 stíny pro modelaci oka, řasenka a případně 2 rtěnky. Jednu na denní nošení a jednu do společnosti. Pokud je líčení vybrané podle barevného typu klientky, bude se jí hodit ke každému oblečení a ke každé příležitosti a více toho nepotřebuje.

Nabízíš asistovaný nákup oblečení. Děláš něco takového i při výběru a nákupu kosmetiky?

Už při mé samotné konzultaci Barevná typologie líčím. Po určení  barevného typu, kdy se klientka dozví, jaké barvy jí sluší na oblečení, na vlasech a jaké volit doplňky, se bavíme i o tom, jaké líčení je pro ni nejvhodnější. Těmi ji posléze přímo nalíčím. Jsem ráda za produkty od Schminka, protože má krásný výběr barev a já mám opravdu z čeho vybírat, aby každé žena byla jedinečná. (Náš komentář: To rády slyšíme. :))

Klientka sama vidí, jak v nalíčení vypadá a může si potom přesně ty barvy dle kódů zakoupit. Je dobré, že je předem viděla sama na sobě a ví, jak jí sluší a jak se v nich cítí.

Co by podle tebe měly mít v kosmetické taštičce všechny ženy bez rozdílu? Existuje něco jako 2-3 produkty, které dovedou instantně pozvednou zevnějšek bez toho, aby ženy musely u líčení trávit velké množství času?

Doporučuji v toaletní taštičce nosit pudr na zmatnění a sjednocení pleti. Řasenku pro zvýraznění očí a rtěnku. Rtěnkou si žena může žena nalíčit nejen rty, ale také tváře. Je to takové 2v1.

Jaký je tvůj nejoblíbenější kousek kosmetiky Schminka? Máš nějakého oblíbence, na kterého nedáš dopustit? A pokud ano, proč?

Mám radost z Indigově modré řasenky. Mně, jako Kontrastnímu létu, nesluší černá ani na oblečení, ani na řasách. Tmavě modrá mi oči krásně rozzáří. Jsem také nadšená z očních stínů Schminka. Hlavně z jejich barevné rozmanitosti, protože jsem mezi nimi našla barevné tóny pro sebe přesně na míru.

Moc děkujeme za tvůj čas a za další zajímavý rozhovor!