Milé zákaznice, vánoční zásilky budeme expedovat poslední den 19.12.2023, abychom si byly jisté, že balíčky dostanete před svátky. Děkujeme.

Kosmetika Schminka podporuje mladou českou autorku

Zajímavé příběhy nejsou doménou zahraničních autorek a autorů. Mnohé, které stojí za povšimnutí, vznikají i na naší domácí scéně. A dokonce i v této komplikované době. Některé z nich dokonce cílí jak na mladší dospělé, tak na zralé ženy s větším životním nadhledem. Už vás ale nebudeme déle napínat. Nedávno proběhl křest první vydané knihy mladé české autorky, a Schminka u toho nemohla za žádných okolností chybět!

Možná nyní přemýšlíte nad tím, jak spolu kosmetika a psaní knih přesně souvisí. Je ale důležité si uvědomit, že jde jen o odlišný druh umění. Zatímco při výrobě dekorativní kosmetiky pečlivě vybíráme ingredience, které následně na miligram přesně měříme a vážíme, spisovatelé si hrají celé dny se svými myšlenkami a slovy.

Výsledek obou činností je podobný. Dobrý pocit z toho, že jste si dopřály malou chvilku času jenom pro sebe, který vám zároveň umožnil se poznat zcela novým způsobem. (U hlavních hrdinek přemýšlíme o tom, co bychom dělaly, kdybychom byly na jejich místě. Kosmetika nám zase umožňuje každý den proměňovat náš vzhled, díky čemuž se z nás může stát skutečný chameleon.)

Nemůžete se dočkat, kdo ona tajemná autorka je? V tom případě vám prozradíme, že jde o brněnskou spisovatelku Alenu Adrianet Heinrichovou.

Kdo je Alena Adrianet Heinrichová?

Ačkoliv vám jméno Alena Adrianet Heinrichová na první dobrou možná nic konkrétního neřekne, v brněnské komunitě je poměrně dost známá. V dřívějších dobách se její popularita významně spojovala s ruční výrobou nádherných šperků, perlových topů a rukávů, které zdobily krky, uši a ramena nejedné rozechvělé nevěsty a mnoha elegantních dam.

Jelikož Alena psala roky (hlavně) příběhy do šuplíku, byla to jen otázka času, kdy si troufne na něco většího. A nakonec to vyšlo. (O čemž svědčí skutečnost, že 14. června 2022 v jedné z brněnských knihoven pokřtila svou prvotinu Medovník s pepřem. Jak jinak než pepřenkou.)

O čem Medovník s pepřem je?

Medovník s pepřem je kniha pro ženy prakticky všech věkových kategorií. Než se ale necháte zlákat sladkým obalem (jehož flakon naplněný kuličkami pepře imituje pepřový sprej), povíme vám, že nejde o klasický romantický příběh se šťastným koncem. Jde spíš o sebeironickou, a místy velmi bolestnou, knihu, která poukazuje na záludnosti vztahů dnešní doby. (Které dovedou být kvůli své značné netransparentnosti a proměnlivosti i celkem hodně toxické.) Ze života hlavních hrdinů by si tedy neměla brát žádná žena příklad, protože by to v reálném světě nemuselo moc dobře dopadnout. (Alena by vám o tom mohla vyprávět, protože příběh knihy se v některých ohledech zakládá na skutečných událostech.)

Kdo má zájem, může si pustit krátký úryvek z knihy, který předčítá česká herečka Klára Issová.

A co Schminka?

Jelikož jsme se mohli křtu knihy v Brně osobně zúčastnit, rozhodli jsme se, že Aleninu vytrvalost při psaní oceníme menším dárkovým balíčkem, který jí umožní na chvíli vypnout a užívat si přítomný okamžik.

V balíčku Alena našla dvě z našich koupelových bomb (vázičku a máslové srdíčko), několik očních stínů v decentních barvách, zabarvený balzám na rty a lehce třpytivý BAKED pudr, ze kterého se po kontaktu s vodou stane lehký make-up.

Vzhledem k tomu, jakou kosmetika Schminka vyvolala na Alenině tváři radost se domníváme, že si tuto malou pozornost jednoznačně zaslouží.